פרגולות עץ

אצלנו תמצאו מגוון רחב של עץ לפרגולה

פרגולה מעץ היא פתרון נפלא ונפוץ מאוד לקירוי ולהצללה. בניית פרגולה נעשית ע"י בעלי מקצע מתחום העץ, היא משפרת את איכות החיים, ומאפשרת מגוון של עיצובים בסגנונות שונים. בשנים האחרונות ניתן לראות פרגולות עץ מעוצבות ממגוון עצים, הן עולות כפורחות בבתים פרטיים, בגנים ציבוריים ובעסקים קטנים וגדולים. הפריחה של הפרגולות נובעת מהפיתוח המואץ של תחום בנייה בעץ בכלל, ושל בניית פרגולות בפרט. כיום ניתן לבנות פרגולות עץ מעוצבות התפורות לכל צורך ולכל דרישה.

"פרגולה" היא המילה הלועזית לסככה, אך בלשון היומיומית, כאשר אומרים פרגולות, מתכוונים לסככות עץ דקורטיביות דווקא. פרגולה מעץ היא, אכן, פתרון מצוין להצללה וקירור של כל שטח חיצוני, ובשנים האחרונות ניתן לראות שימוש הולך וגובר של פרגולות עץ בבתים פרטיים, גינות ציבוריות, ובתי עסק שונים. אחת מהסיבות לצמיחה היא הבשורה החדשה שהביא עימה חוק הפרגולות.

ב- I-WOOD תוכלו למצוא מגוון רחב של עצים לשימוש פרגולות עץ, אנו מעניקים ייעוץ מקצועי בנושא הפרגולה והטיפול בה, הכל כדי שתוכלו למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבור עיצוב הבית שלכם.

מידע נוסף

כל היתרונות של פרגולות עץ

ההצללה והקירור הן, כמובן, בראש רשימת היתרונות של פרגולות עץ אך ניתן למנות כמה יתרונות נוספים. הגנה מפני גשם בחורף, למשל, מהווה יתרון נוסף, וכן יופייה של פרגולה מעץ והיותה אלמנט דקורטיבי ועיצובי שמוסיף נופך כפרי ונעים לכל מקום הו הן מוצבות. כאשר מציבים פרגולה מעץ בכניסה לבית או ביציאה לחצר, במקום שאליו מגיעה השמש הישירה, היא יכולה לחסום את קרני השמש הקיציות כך שהטמפ' בתוך הבית תרד במספר מעלות מורגשות, ולעזור לחסוך בהוצאות האנרגיה על קירור הבית.

איזה סוגי פרגולות יש?
ניתן למצוא בישראל מגוון גדול של פרגולות, בעיקר כאלה העשויות מעץ, אך גם מאלומיניום. פרגולה מעץ היא כמובן, פופולרית יותר, בשל המראה הכפרי שהיא מעניקה לכל מקום בו היא מוצבת, ובשל יופיו הטבעי של העץ. ישנם סוגים שונים של עץ המשמשים לבניית הפרגולות, כמו עץ טיק, עץ אלון ועוד, כל אחד ויתרונותיו. מומלץ לשלב פרגולה עם צמח מטפס כלשהו, ליצירת מראה טבעי מושלם, אוורור, הורדת הטמפרטורות מחוץ לבית ובתוכו, והגדלת ההצללה.

מהו המיקום האידיאלי להצבת פרגולות?
כדאי, להתייעץ עם איש מקצוע בכל הנוגע להצבת הפרגולה, סוג העץ המתאים, מיקום הפרגולה, וכמובן התקנתה בשטח בפועל. מיקום הצבת הפרגולה צריך להיקבע על פי השטח הדורש הצללה, וכן בהתחשבות בשעות היום בהן נדרשת ההצללה. לרוב, ממוקמות הפרגולות מעל איזורי ישיבה פתוחים, במעבר מהגינה אל פנים הבית, אך לכל אחד יכולים להיות צרכים שונים.