בניית פרגולות עץ גושני: כל מה שרציתם לדעת

כיום כמעט בכל בית פרטי וגם בכל בניין בו ישנן מרפסות, ניתן לראות פרגולות עץ שמבצבצות בכל מרפסת, בכל חצר ובכל דירת גן או דירת גג מפוארת. פרגולות משמשות לא רק כאלמנט דקורטיבי, אלא בעיקר במקום אירוח שמשמש כצל נפלא ומקום אליו ניתן להימלט וליהנות בשעות הבוקר, שעות אחר הצהריים ושעות הערב. באמצעות פרגולה ניתן ליהנות מהרגשה נעימה בכל ימות השנה.

מה מאפשרת לנו הפרגולה?

פרגולה מעץ מאפשרת לנו מקום חמים בחורף, מקום מוצל ונעים בקיץ, ומקום טבעי וביתי בו אנו יכולים להירגע מחיי היום יום. אצלנו ב-  I-WOOD תוכלו למצוא מגוון רחב של עצים לפרגולה ביניהם פרגולה עץ גושני המיועד לשימוש בפרגולות. אז מה היתרונות של העץ הגושני בבניית פרגולה? הכל בהמשך.

בניית פרגולת עץ גושני מאפשרת לנו יתרונות רבים. העץ הגושני מרשים במיוחד, מחזיק מעמד לאורך זמן, ומקנה מראה עשיר ומלא לכל בית וחצר.

מה המאפיינים של עץ הגושני?

עץ גושני מגיע לארץ בעיקר מארצות אירופה, צבעו לבן חום וכמובן שניתן לצבוע אותו בגוונים המבוקשים להתאמה לעיצוב הבית והחצר. הסיבה המרכזית לבחירה דווקא בעץ גושני לשימוש בפרגולה היא בעיקר המראה המאסיבי והסדוק של העץ המוסיף ייחודיות לפרגולה. אחד החסרונות הגדולים של העץ הגושני לעומת העץ המודבק המורכב מכמה שכבות של עץ, היא בכך שהעץ הגושני יכול להיות פחות עמיד לאורך זמן ולהתעוות במהלך הזמן.

איך בונים פרגולות עץ גושני?

כדי לבנות פרגולה יש לחפור בור לתושבות הרגליים, לצקת בטון, להניח אותן ולפלס אותן. חשוב שהמרחק בין התושבות לא יעלה על 4 מטר. לאחר מכן יש לתת לתושבות להתייבש במשך 24 שעות. יש לחתוך את כל עצי הפרגולה העשויים מעץ הגושני לפי הגודל הרצוי, ולצבוע בצבע הרצוי לפני ההרכבה. יש להכין את קורות הקיר, ובנוסף יש להכין את התשובות במרחק של  85 סנטימטרים, ולהבריג אותם לקורה.

בשלב הבא יש לקבע את הקורה לקיר באמצעות 'ג'מבואים'. וכעת יש למקם את התושבות בצורה זהה לתושבות שמיקמתם על קורת הרוחב שעל הקיר. כעת יש להכין את רגלי הפרגולה כעשרה או כחמישה אחוז נמוכות יותר מגובה קורת הקיר. מכאן יש להבריג את הקורות הקצרות לקורות הארוכות. יש להכין את הרגל השנייה באותה הדרך. הניחו את הקורות במגרעות שנוצרו בחלק העליון, ויש לבדוק כי הרגליים מפולסות, חברו את הרגל והקורה, יש למקם את קורות הגג הקיצוניות, ולחבר את הקורות גם אל הקיר, ולהרכיב את שאר הקורות. את הפרגולה ניתן לכסות בעזרת סנטף המונע חדירת מים אל פנים הפרגולה, על הסנטף ניתן להניח קני במבוק על מנת לשמר את מראה העץ הטבעי של הפרגולה.

צרו קשר למידע נוסף